Індукційна плита або електрична склокераміка. Який вибір?
Що таке індукційна плита знає багато хто, а що означає High Light? В основі електричної плити зі склокерамікою (High-Light) нагрівальний елемент із високоомного сплаву, що має вигляд пружини або змійки. Простіше кажучи, нагрівальний елемент у вигляді спіралі.
Витрата електроенергії. В індукційній плиті нагрівається посуд, а не конфорка. В електричній склокерамічній плиті нагрівається поверхня. Крім того, якщо діаметр посуду менший за діаметр конфорки, то частина енергії йде на нагрівання повітря.
Швидкість нагрівання. В індукційній плиті нагрівання йде відразу, а електричній треба якось вийти в заданий режим. При однаковій потужності час закипання 1,5л. води в електричній плиті становить майже 9 хв., а в індукційній менше 5 хв.
Безпека. Коли ми вимикаємо варильну панель, червоне коло гасне, а поверхня залишається гарячою. Можна випадково доторкнутися та отримати опік, не кажучи про безпеку дітей. З індукційною поверхнею таких проблем немає.
Поверхня індукційної плити є безпечною, до неї можна доторкнутися навіть під час роботи.
З таблиці видно, що нагрівання на індукційній плиті найшвидше з усіх видів плит.
Вимоги до посуду. Для варильних панелей немає обмежень. Краще щоб дно посуду було товсте, в ідеалі 7-10 мм. Якщо 3-5 мм. Є ризик, що посуд деформується з часом. Індукційні плити вимагають спеціального посуду із феромагнітним сплавом. Саме через посуд багато хто віддає перевагу склокерамічній плиті, а дарма. Багато старого посуду може працювати і на індукційній плиті: чавунний, емальований. Також можна використовувати адаптер для індукційних плит.
Функціональність. У стандартному наборі основні функції є в обох плитах. Але налаштування в індукційній плиті точніші. Тож температуру можна виставити з точністю до градуса. Набір додаткових функцій більше індукційної плити, наприклад функція Booster
Простота у догляді. Коли ми готуємо на варильній поверхні, і в нас щось втекло, це обов'язково все пригорить на поверхні плити. Коли ми починаємо відтирати – поступово дряпаємо поверхню, поверхня приходить у непридатність і негарно виглядає. Крім того, від високої температури поверхня швидко втрачає зовнішній вигляд, з'являються плями. Індукційна плита не гріється, тому до неї нічого не пригорає, тому доглядатиме за нею одне задоволення.
Зручність. На поверхню індукційної плити під час роботи можна щось покласти, наприклад інвентар, на інфрачервону поверхню нічого класти не можна.
Використання адаптера для індукційної плити
Під час виготовлення на поверхню індукційної плити можна класти різні предмети
Ціна. Вартість індукційної плити вища на 20-25%
Електромагнітне випромінювання. Електромагнітне поле індукційної плити не шкідливіше магнітного поля смартфона. Побутовими пристроями створюється низько- та середньочастотне поле. І тому вони не становлять небезпеки для тих, хто користується ними. Але людям з кардіостимулятором, дефібрилятором та іншими подібними пристроями треба бути обережнішими. Електромагнітне поле плити справді впливає на деякі прилади, що знаходяться на відстані до 30 см від поверхні плити.
Підбиваємо підсумки: За всіма показниками індукційна плита краща. Незважаючи на більш високу ціну, ми робимо вибір на користь індукції.
Детальніше ознайомитися та купити індукційну плиту або інфрачервону керамічну плиту можна в нашому магазині в розділах "Індукційні плити", "Інфрачервоні плити"
Ви економите 3 600 ₴ Ви економите 5 870 ₴ Ви економите 8 280 ₴
Товар знято з виробництва. Аналог: КИЙ-В ПІ-4.3-14 Професійна підлогова індукційна плита 4-х конфоркова. Рівні потужності: 16. Розмір конфорки: 320х320 мм. Потужність: 14 кВт. Індукційна плита для ресторану, кафе, їдальні
Професійна настільна індукційна плита на 1 конфорку. Управління: сенсорне. Рівнів потужності: 13. Напруга: 220 В. Потужність: 3,0 кВт.
Професійна настільна індукційна одноконфоркова плита. Кількість рівнів потужності: 8. Діаметр посуду: 120 – 260 мм. Напруга: 220 В. Потужність: 3,5 кВт.